Oct 26 – 29, 2021
Fully online format
Asia/Tokyo timezone

Organization

Organizing Committee:

Andrew Lankford (UC Irvine, USA)
Shinichiro Michizono (KEK, Japan)
Hitoshi Murayama (UC Berkeley, USA / U. Tokyo, Japan)
Tatsuya Nakada (EPFL, Switzerland) [Chair]
Yasuhiro Okada (KEK, Japan)
Steinar Stapnes (CERN, Switzerland)
Geoffrey Taylor (U. Melbourne, Australia)


International Advisory Committee:

Hiroaki Aihara (U. Tokyo, Japan)
Shoji Asai (U. Tokyo, Japan)
Ursula Bassler (IN2P3, France)
Barry Barish (Caltech, USA)
Stan Bentvelsen (NIKHEF, The Netherlands)
Pushpa Bhat (FNAL, USA)
Pierluigi Campana (INFN-LNF, Italy)
Paul Collier (CERN, Switzerland)
Klaus Desch (U. Bonn, Germany)
Marcel Demarteau (ORNL, USA)
Bruce Dunham (SLAC, USA)
Anne-Isabelle Etienvre (Irfu - CEA, France)
Lyn Evans (CERN, Switzerland)
Brian Foster (U. Oxford, UK)
Fabiola Gianotti (CERN, Switzerland)
Paul Grannis (SUNY, USA)
Stuart Henderson (JLab, USA)
Rolf Heuer (DESY, Germany)
JoAnne Hewett (SLAC, USA)
Karl Jakobs (U. Freiburg, Germany)
Sachio Komamiya (Waseda U., Japan)
Gagan Mohanty (TIFR, India)
Joachim Mnich (CERN, Switzerland)
Leonid Rivkin (EPFL, Switzerland)
Michael Roney (U. Victoria, Canada)
Nigel Smith (TRIUMF, Canada)
Grigory Trubnikov (JINR, Russia)
Laurent Vacavant (IN2P3, France)
Yifang Wang (IHEP, China)
Sakue Yamada (U. Tokyo, Japan)
Satoru Yamashita (U. Tokyo, Japan)
Hitoshi Yamamoto (Tohoku U., Japan / IFIC, Spain)
Masanori Yamauchi (KEK, Japan)


Program Committee:

Ties Behnke (DESY, Germany)
Alain Bellerive (Carleton U., Canada)
Ivanka Božović-Jelisavčić (U. Belgrade, Serbia)
James Brau (U. Oregon, USA)
Karsten Buesser (DESY, Germany)
Philip Burrows (U. Oxford, UK)
Dmitri Denisov (BNL, USA)
Francesco Forti (INFN-Pisa, Italy)
Keisuke Fujii (KEK, Japan)
Frank Gaede (DESY, Germany)
Yuanning Gao (Peking U., China)
Daniel Jeans (KEK, Japan)
Kiyotomo Kawagoe (Kyushu U., Japan)
Katja Krüger (DESY, Germany)
Jenny List (DESY, Germany)
Kajari Mazumdar (TIFR, India)
Patricia McBride (FNAL, USA)
Petra Merkel (FNAL, USA)
David Miller (U. Chicago, USA)
Hitoshi Murayama (UC Berkeley, USA / U. Tokyo, Japan) [Chair]
Timothy Nelson (SLAC, USA)
Mihoko Nojiri (KEK, Japan)
Michael Peskin (SLAC, USA)
Roman Pöschl (IJCLab - CNRS/IN2P3, France)
Aidan Robson (U. Glasgow, UK)
Frank Simon (MPP - MPG, Germany)
Jan Strube (PNNL / U. Oregon, USA)
Yasuhiro Sugimoto (KEK, Japan)
Junping Tian (U. Tokyo, Japan)
Phillip Urquijo (U. Melbourne, Australia)
Claude Vallée (CPPM - CNRS/IN2P3, France)
Marcel Vos (IFIC – U. Valencia, Spain)
Andrew White (UT Arlington, USA)
Aleksander Filip Żarnecki (U. Warsaw, Poland)


Local Organizing Committee:

Sakae Araki (KEK)
Katsumasa Ikematsu (KEK) [Secretary]
Kiyotomo Kawagoe (Kyushu U.)
Shigeru Kuroda (KEK)
Akiya Miyamoto (KEK)
Shinya Narita (Iwate U.)
Yasuhiro Okada (KEK) [Chair]
Tsunehiko Omori (KEK)
Wataru Ootani (ICEPP - U. Tokyo)
Yasuhiro Sugimoto (KEK)
Rika Takahashi (KEK)
Tomohiko Tanabe (Iwate Pref. U.)


Conference Secretaries:

Mako Kikuchi (KEK)
Hitomi Kusama (KEK)
Hisako Ohata (KEK)
Yuki Seto (KEK)